İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

Transmikser Operatörlüğü Kursu


Transmikser operatörlüğü kursu, uzman eğitmen kadrosuyla Saka İSG tarafından düzenleniyor. Bu kursa katılanlar, beton santrallerinde çalışabilir. 

Transmikser operatörlüğü kursu katılımcıları; beton santrallerinde üretimi gerçekleşen betonların kalitesini tespit ederler. Aynı zamanda üretiminden dökümüne kadarki aşamada da etkin rol oynuyorlar. Transmikser operatörlüğü eğitimi alan kişiler, iş güvenliği ve iş sağlığı kapsamında çalışmalarını sürdürüyorlar. İş sağlığı kuralları kapsamında betonları dökülecek alana taşırlar. Kursa katılabilmek için fiziki ve bedensel açıdan yeterliliğe sahip olmak gerekiyor. Ayrıca kursa katılan kişiler; tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilecek rapor almalıdır. 

Transmikser Operatörlüğü Kursu İçerikleri Nelerdir?

Transmikser operatörlüğü kursu zengin içerikleri sayesinde katılımcılar bir meslek sahibi olmuş olacak. Transmikser operatörlüğü kursunun içeriklerini şöyle sıralayabiliriz;

•    Beton mikser sürücüleri hem güvenli hem de ileri sürüş tekniklerini öğrenirler. 
•    Beton transmikser sürücüleri araçlarına dair tüm detaylara hakim olurlar. 

Kursta öğrencilere uygulamalı olarak eğitim veriliyor. Kursa katılanlar eğitimin sonrasında sınava tabii tutuluyor. Sınavda başarılı olanlara sertifika veriliyor. Kurstan sonra sertifika almaya hak kazananlar; inşaat teknolojisi sektöründe çalışabilirler. Ayrıca hazır beton santrallerinde de istihdam edebilirler. Beton transmikseri kusursuz şekilde kullanmaya başlarlar. Eğitimler makine ve inşaat teknolojisi sektöründe eğitim gören kişilerce veriliyor. Eğitimciler sektördeki deneyimlerini öğrencilerine aktararak onların da transmikser operatörü olmasını sağlar. Mühendisler, meslek elamanları ve teknisyenler transmikser operatörlüğü kursunda eğitim verebilir.