İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

Otomotiv Lastik Onarımcısı Eğitimi


Otomotiv lastik onarımcısı eğitimi (128 saat), katılımcılarına yeni meslek kazandırmaktadır. Otomotiv lastik onarımcısı mesleğini yapmak isteyen kişiler, Saka İSG tarafından verilen 128 saatlik eğitime katılabilirler. 

Otomotiv lastik onarımcısı eğitimi sonunda katılımcılar, araçların tekerlek lastiklerini onararak kazanç sağlamaya başlayacaklar. Eğitime katılacakların sağlık, fizik ve bedensel anlamda bu işe uygun olmaları gerekiyor. Eğitimler sayesinde katılımcılar işi usulüne uygun öğrenecekler. Eğitimin sonunda sınavda başarılı olanlar; otomotiv servisleri, otomotiv satış noktaları, otomotiv bakım ve onarım atölyeleriyle otomotiv fabrikalarında istihdam edebilecekler. 

Otomotiv Lastik Onarımcısı Eğitimi (128 Saat) Katılma Şartları Nelerdir?

Otomotiv lastik onarımcısı eğitimi (128 saat) katılım şartlarını şöyle sıralayabiliriz;

•    Zihinsel ve bedensel yeterliliğe sahip olmak,
•    Okur yazar olmak.

Otomotiv lastik onarımcısı eğitimlerine katılan katılımcılar, işleriyle ilgili yasal sorumlulukları öğrenirler. Motorlu araç teknolojisi alanında istihdam edecek kişiler, işveren ve işçilerinin yasal anlamdaki haklarını öğrenirler. Motorlu araçlar teknolojisine sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimli kişiler yetiştirilir. Otomotiv lastik onarımcısı eğitimi (128 saat) ders içerikleri şu şekildedir;

•    Ön düzen ve tekerlekler,
•    Temel mekanik,
•    Geometrik çizimler.

Otomotiv lastik onarımcısı sertifikası için katılımcıların sınavdan, 100 üzerinden 45 puan almaları gerekiyor. Otomotiv lastik onarımcısı eğitimi (128 saat) sertifikası Türkiye’nin her yerinde geçerlidir. 1739 sayılı 14/06/1973 Milli Eğitim Temel Kanunu kapsamında otomotiv lastik onarımcısı sertifikasını hem kamu hem de özel kurumların kabul etmesi gerekiyor. Saka İSG ile iletişime geçerek sizde uzman eğitmenlerinden eğitim alabilirsiniz.