İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

Montaj Kursu


Montaj kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işlerde çalışmayı düşünenler için hazırlanıyor. Saka İSG bünyesinde montajla ilgili eğitim gördükten sonra sınavı geçtiğiniz takdirdeMilli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı belge alabilirsiniz. 

Montaj kursu katılım şartları arasında öncelikle kursiyerlerin fiziki ve mesleki yeterliliğe sahip olması gerekiyor. Hem el hem de aletlerini yakından bilen ve onları etkin kullanan kişiler montajlama kursuna katılıp bu işi yapabilir. Farklı farklı parçaların montajının yanında kalite kontrolünün yapılmasını içeriyor. Bu kursa katılacak kişilerin; tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabileceğine karşı raporlarının olması gerekiyor. 

Montaj Kursu Eğitim İçerikleri

Montaj kursu eğitim içerikleri kapsamında katılımcılar mesleğe dair tüm unsurları öğrenir. Katılımcılara mesleki bilgiler öğreten eğitimin içerikleri;

•    Lehimleme malzemeleri,
•    Vida sıkma aletleri,
•    Basit kesici, şekillendirici ve delici aletleri,
•    Anahtar takımları gibi malzemelerin tanınmasını içeriyor. 

Aynı zamanda montaj kursu sayesinde güç-el aletlerinin kullanılmasıyla montaj yapma teknikleri katılımcılara öğretilir. Katılımcılar, vida sıkma aletlerinin kullanılmasına dairde yeterliliğe sahip olurlar. Kurs bitiminde katılımcılar birçok alanda iş bulabilir. Makine teknolojileriyle faaliyet gösteren tüm işletmelerde istihdam edebilirsiniz. Tehlikeli ve çok tehlikeli işle grubunda yer alan montajlama işinin öğretildiği kursa herkes katılabilir. Ayrıca kursa katılacak kişilerin el becerilerinin çok iyi çalışması gerekiyor. Dikkatli olmaları da kursta ve işte başarılı olmak için diğer önemli adımdır. Saka İSG, montajlama kursu çalışmalarını uzman eğitim kadrosuyla yürütüyor.