İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Eğitimi


Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi eğitimi (48 saat) alarak yeni bir meslek edinme yolunda önemli adım atabilirsiniz. 

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi; iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak hizmet veriyor. Merkezi ısıtma sistemlerinin temizliğinden tutunda onların kontrol ve çalıştırma öncesindeki ön hazırlığına kadar tüm işlemlerden sorumludurlar. Ayrıca kazan ve katı yakıt yakma işiyle de uğraşırlar. Tüm bu saydığımız işlemler uzmanlık gerektirmektedir. Çünkü teknik dışında uygulanan işlemlerden dolayı olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Eğitimlerde kişinin nasıl davranması gerektiğine yönelik bilgiler verilir. 

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Eğitimi (48 Saat) Ne İçin Alınır?

Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi eğitimi (48 saat) katılımcıları bazı görevlerle sorumluluklara sahip olurlar. Bu görev ve sorumlulukları şöyle sıralayabiliriz;

•    Çalışanlar arasında hem düzeni hem de disiplini sağlamak,
•    Kazanları kurallara göre çalıştırmak,
•    Kazanlarla kazan dairesindeki yer alan araç ve gereçlerin bakım ve temizliğini yapmak,
•    Tesisat ve kazanların ihtiyacı olan genel onarım, bakım ile kontrollerini gerçekleştirmek.

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında verilen bu eğitimler, Mili Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olduğu için özel ve kamu kurumlarında da bu belgeyi alanlar çok rahat iş bulabilirler. Katı ve sıvı yakıtlı kalorifer ateşçisi eğitimi (48 saat) Saka İSG’nin profesyonel eğitimcileri tarafından veriliyor.