İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

İş Makineleri Bakım ve Onarım Kursu


İş makineleri bakım ve onarım kursu, meslek edinme kursları içerisinde yer alıyor. Kurs sonunda verilen MEB onaylı sertifikayla çeşitli fabrika ve işletmelerde istihdam etmeye başlayabilirsiniz. 

Çeşitli işyerlerindeki makinelerin bakım ve onarımları iş sağlığı ve güvenliği kurallarına göre yapılması gerekiyor. Tüm bu kurallar, kursta detaylı olarak katılımcıya öğretiliyor. İlkokul mezunları ve okuryazarlar bu kursa katılabilir. Ayrıca fiziksel ve bedensel açıdan yeterli olma şartı da kursa katılım için aranıyor. İş makineleri bakım ve onarım kursu;

•    Yol yapımı,
•    Asfalt ve kazı işleri,
•    İnşaat yapım faaliyetleri gibi pek çok işte kullanılan makinelere yönelik bilgiler veriyor. 

Makinelerdeki arızaların tespiti ve onarımı noktasında bilgi veriliyor. Bunun yanında makinelerin tüm parçaları inceleniyor. Arızaları varsa düzeltiliyor. Bakım gerekiyorsa makinelerin bakımı yapılıyor. Kurs sayesinde katılımcılar iş makineleriyle ilgili tüm detayları öğreniyorlar. 

İş Makineleri Bakım ve Onarım Kursu Donanımları Nelerdir?

İş makineleri bakım ve onarım kursu donanımları; motorlu araçlar teknolojisinin ihtiyaç duyduğu ekipmanlardan oluşmaktadır. Kurs eğitimcileri, motorlu araçlar teknolojisinde eğitim alan kişilerden oluşuyor. Sektörde tecrübesi olan eğitimciler derslere giriyor. Aynı zamanda usta öğretici belgesi olan makine mühendisleri de kursta ders veriyor. 

İş makineleri bakım ve onarım kursu derslerine giren usta öğreticiler, ilgili programa yönelik tam donanıma sahiplerdir. İş makineleri bakım ve onarım kursu için Saka İSG ile iletişime geçebilirsiniz.