İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

Elle Taşıma Kursu


Elle taşıma kursu, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında oluşturulmuştur. Elle taşıma mevzuatı doğrultusunda kurs içerikleri hazırlanıyor. 

Elle taşıma kursu, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde personel güvenliğini sağlamak için düzenleniyor. Hem sağlık hem de güvenlik koşulları doğrultusunda işyerlerini uygun hale getirmek için personeller elleriyle yük taşıyabilir. Aynı şekilde ergonomik koşullar göz önünde tutularak da elle taşıma yapılır. Tüm bu çalışmaların i sağlığı ve güvenliğine göre yapılması çok önemlidir. Elle taşıma kursu katılımcıları, ulaştırma hizmetlerinde istihdam edebilirler. 

Elle Taşıma Kursu İçeriği Nedir?

Elle taşıma kursu program içeriği tamamen insan sağlığını gidermeye yönelik oluşturulmuştur. Kurs içeriklerini şöyle sıralayabiliriz;

•    İş güvenliği ve işçi sağlığı,
•    İşçi sağlığı mevzuatına uygun iş güvenliğine yönelik önlemler almak,
•    Elle yük taşımak elle yük taşıma.

Elle taşıma kursuna katılabilmek için okuma yazma bilmek gerekiyor. Aynı zamanda ilkokul mezunu olmakta kursa katılma şartlarını temel alıyor. Kursa katılmak isteyen kişinin mesleğin gerektirdiği yeterliliğe sahip olması da çok önemlidir. Katılımcının işi yapacak nitelikte hem fiziksel hem de bedensel özelliklerde olmasına bakılıyor. Elle taşıma kursu sonunda katılımcı sınava girer. Bu sınavdan katılımcı 100 puan üzerinden 45 puan alması gerekiyor. Elle taşıma sertifikası alan kişi Türkiye’nin her yerinde çalışabilir. Devlet ve kamuda istihdam edebilir. Elle taşıma kursu için Saka İSG’nin uzman ekibinden eğitim alabilirsiniz.