İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

Elektrik Tesisi Yapım İşleri Kursu


Elektrik tesisi yapım işleri kursu, yapılara elektriğin sağlanması için gerekli olan ekipmanları monte edecek kişileri yetiştirmeyi amaçlıyor. 

Elektrik tesisatı, bina, ev, ofis gibi tüm elektriğin olduğu yapılara; pano, sigorta, priz ve kabloların yapıldığı faaliyetlerin tümünü ifade ediyor. Elektrik tesisatı işlemlerinde dikkat çok önemlidir. En ufak bir hata hayati sonuçlara mal olabilir. Bu nedenle elektrik tesisatı yapacak kişilerin eğitim alması gerekiyor. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak ders içerikleri oluşturularak ona göre personeller yetiştirilir. Kursa katılabilmek için 18 yaşını aşmış olmak gerekiyor. Ayrıca elektrik bölümlerinde okuyan veya yeni meslek edinmek isteyenler bu kursa katılabilir. Katılmak isteyen kişinin sağlık durumunun kurs programına uygun olup olmadığı da ele alınır. 

Elektrik Tesisi Yapım İşleri Kursu Kazanımları Nelerdir?

Elektrik tesisi yapım işleri kursu bitiminde katılımcılara sınav yapılır. Bu sınavda minimum 50 puan alanlar sertifika almaya hak kazanır. Sertifikayı aldıktan sonra hem özel hem de kamuda çalışabilirler. 

Elektrik tesisi yapım işleri kurs içerikleri;

•    Elektrik tesisleri yapım işleri,
•    İş sağlığı ve işçi sağlığı şeklindedir. 

Elektrik tesisi yapım işleri sertifikası şu yetkileri veriyor;

•    Yer altı ve enerji nakil hatları tesisleri yapımı,
•    Elektrik havai hat inşası.

MEB onaylı sertifikayı kazanan katılımcı Türkiye’nin her yerinde kullanabilir. Geniş bilgi ve donanımıyla Saka İSG eğitmenleri mesleğe uygun personeller yetiştiriyor.