İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

Akaryakıt ve Otogaz İkmal Dolum Elemanı Kursu


Akaryakıt ve otogaz ikmal dolum elemanı kursu, işyerlerinde personel güvenliğini artırmak, iş kazalarını önlemek için düzenleniyor. Çok tehlike işler sınıfında akaryakıt ve otogaz ikmal dolum yer almaktadır. Bu nedenle akaryakıt ve otogaz ikmal dolum elamanı olacak kişilerin mutlaka kursa gitmesi gerekiyor. 

Akaryakıt ve otogaz ikmal dolum elemanı kursu için bazı şartların sağlanması gerekiyor. İlk olarak kursa katılmak isteyen kişinin okuryazar olup olmadığına bakılır. Bunun yanı sıra 18 yaşını tamamlamış olması da çok önemlidir. Katılımcının çok tehlikeli ve tehlikeli çalışabileceğine dair raporunun olması da önemlidir. Psiko-motor ve fiziksel özelliklere sahip olmakta diğer önemli husustur. 

Akaryakıt ve Otogaz İkmal Dolum Elemanı Kursu İstihdam Alanları Nelerdir?

Akaryakıt ve otogaz ikmal dolum elemanı kursu bitiminde katılımcılara sertifika veriliyor. Bu sertifika MEB onaylıdır. Akaryakıt ve otogaz ikmal dolum elemanı kursunu başarılı şekilde tamamlayanlar; akaryakıt, otogaz ikmal ve dolum alanlarıyla ilgili sektörlerde çalışabilirler. 

Akaryakıt ve otogaz ikmal dolum elemanı kursu zengin içeriklerden oluşuyor. Böylelikle kurs bitiminde katılımcılar tam donanıma sahip oluyor. Kurs içeriğini şöyle sıralayabiliriz;

•    Kontrol işlemleri,
•    Akaryakıt ve otogaz ikmal uygulamaları,
•    Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği,
•    Araçlarda temizlik ve diğer kontrol uygulamaları,
•    Çalışma organizasyonu.

Akaryakıt ve otogaz ikmal dolum elemanı kursu için Saka İSG ile iletişime geçebilirsiniz. Saka İSG tarafından verilen profesyonel eğitimler sayesinde katılımcılar yepyeni tam donanımlı bir meslek sahibi olacak.