İş Sağlığı ve Güvenliği Firması, İSG Firması, İSG Hizmetleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kontrolleri, İSG Kontrolleri, İSG Ölçümleri, İSG Hizmetleri

IRATA Eğitimleri


IRATA eğitimleri, yüksekte çalışanlar ya da çalışmayı düşünenler için uygundur. Bütün iple erişim projeleri ve yüksek işlerde IRATA standartlarından yararlanılır. 

IRATA eğitimleri, Saka İSG bünyesinde istihdam eden IRATA level 2-3 düzeyindeki eğiticiler tarafından özel hazırlanıyor. IRATA eğitimleri; iple erişim teknikleriyle profesyonel çalışma yapmak isteyenler ve iple erişim teknisyenliğine adım atmak isteyenler için özel tasarlanıyor. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına göre veriliyor. Eğitim sayesinde katılımcılar ip üzerinde güvenli olarak farklı manevralar yapmayı öğrenekler. Örneğin; ip üzerinde kalan bir kişinin nasıl kurtarılacağı bu eğitimle öğretiliyor. IRATA eğitimleri sonunda katılımcılar sınava katılarak MEB onaylı sertifikanın sahibi oluyor. 

IRATA Eğitimleri Ne İşe Yarar?

IRATA eğitimleri pek çok alanda kullanılıyor. Kullanıldığı alanlarda hem iş verimliliği hem de insan sağlığı ve güvenliği açısından avantajlar sağlıyor. IRATA eğitimi alan kişiler aşağıda belirttiğimiz uygulama alanlarında istihdam edebilir;

•    Yüksek inşaat alanları,
•    Enerji nakil hatları,
•    Rüzgar tribünlerinin montaj, bakım ve onarımları,
•    İş güvenliği ve kurtarma hizmetleri,
•    Barajların inşaatında çalışanların iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak,
•    Yüksek yapıların inşaat alanları.

IRATA eğitimleri, ulaşılması zor olan yerlere nasıl ulaşılacağı konusunda katılımcıları yetiştiriyor. Yüksek, zor alanlarda insan yaşamını riske atacak tüm unsurlar IRATA ile bertaraf edilir. IRATA eğitimlerinde imkansız gibi görünen alanlara hızlı ve güvenli şekilde nasıl ulaşılacağı gösterilir. Yüksekte çalışanlar, IRATA eğitimlerine katılarak can ve mal güvenliğini nasıl sağlayacaklarını öğrenirler.